Najlepsze miejsce dla kuchni

Rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń w domu jest z reguły procesem zakończonym na poziomie projektu. Kiedy osoba odpowiedzialna za nasz projekt zasięga naszej opinii w tej kwestii, musimy podjąć decyzję. A to często jest trudnym dylematem. Szczególnie w przypadku kuchni, która ze względu na swoją funkcję jest miejscem specyficznym w domu. Gdzie zatem należałoby ulokować kuchnię w naszym wymarzonym domu?

Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę to, jakie przeznaczenie ma kuchnia. Oczywistym jest, że służy do przygotowywania, gotowania i spożywania posiłków. Co się z tym wiąże? Wiąże się z tym ciepło, para wodna i rozmaite zapachy. I tym powinniśmy się kierować wybierając lokalizację kuchni w domu. Z pewnością kuchnia nie powinna sąsiadować z sypialnią, gdyż nagromadzenie zapachów może utrudniać np. zasypianie wrażliwym na zapachy osobom.

Ponadto, jako, że w kuchni znajduje się jedzenie, fani podjadania nocą mogą przeszkadzać innym korzystając z kuchni o późnych porach. Warto też nie umieszczać łazienki ani toalety w bliskim sąsiedztwie kuchni. Z pewnością sąsiadować z kuchnią może jadalnia lub salon, jeśli takowe znajdują się w domu, zapachy raczej nie powinny nam przeszkadzać ww ciągu dnia, a jeśli nawet, to dzisiejsza technologia oferuje wszelkiego rodzaju poprawiacze zapachów.

Warto też zastanowić się nad tym, na jaką stronę świata powinny wychodzić okna z kuchni. Biorąc pod uwagę to, że podczas gotowania temperatura w pomieszczeniu znacznie wzrasta, jeśli dodamy do tego południowe promienie słońca np. od zachodniej strony latem, może się okazać to nieco uciążliwe. Według niektórych specjalistów najkorzystniejszą lokalizacją będzie wschodnia i południowa, dlatego, że wtedy pomieszczenie będzie nasłonecznione, ale intensywnie przez dość krótki czas, co zapewni odpowiedni klimat, ale nie będzie uciążliwe. Jeśli już zdecydujemy się na określoną lokalizację, biorąc pod uwagę te a także inne elementy, możemy mieć pewność, że przynajmniej pod tym względem nasza kuchnia spełni nasze oczekiwania i przyniesie nam zadowolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *